RECENZJA
11\2022
Gra planszowa Recto Verso
Wydawnictwo: Wydawnictwo Egmont
Wiek: 8+
Dziś mam dla Was propozycję gry kooperacyjnej, która nieco przypomina klasyczną grę Ubongo, gdzie gracze jak najszybciej starają się ułożyć wzór wskazany na kracie. Różnica polega na tym, że para graczy współpracuje ze sobą, a wysokość uzyskanych punków za poprawne ułożenie elementów, uzależniona jest od szybkości wykonania zadania. W grze Ubongo, każdy działa na swój rachunek.
W grze Recto Verso może brać udział, aż sześciu graczy i każdy rozgrywa rundę z każdym. Rozgrywka w parach jest kooperacją, a ułożona budowla (choć inaczej wygląda dla każdego zawodnika), pozwala przyznać taką samą ilość punków dla graczy współpracujących w parach.
Gra możliwa jest dzięki następującym elementom
znajdującym się w pudełku:
o dwustronna plansza
o 100 punktów zwycięstwa
o 30 małych sześciokątnych żetonów partnerów
o 6 dużych żetonów graczy
o 11 drewniany elementów do budowy
o 32 karty budowli z niebieskim tłem (do poziomu łatwego)
o 32 karty budowli z fioletowym tłem (do poziomu trudnego)
Rozgrywki w grze Recto Verso, przebiegają bardzo szybko, a układnie budowli według wzoru wzbudza wiele emocji. Doskonale ćwiczy koncentrację, przestrzenne myślenie i przede wszystkim współpracę między graczami. Dzięki dwóm poziomom trudności i 64. kartom budowli, rozgrywkę mamy zapewnioną na długie godziny. Na pudełku znajdziemy informację od Wydawcy, że gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, a nam udaje się grać z sześciolatką. Bardzo często sięgamy po Ubongo – grę podobnie rozwijającą koncentrację i szybkie odwzorowywanie figury z karty, dlatego uważam, że także dzieci młodsze od ośmiolatków, mogą sobie poradzić w rozgrywkach Recto Verso.
Gra do kupienia na stronie Wydawcy (klik).
O wspominanej grze Ubongo, pisałam Wam tutaj (klik).
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Egmont.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz