Popularne posty

5 kwi 2021

PAPUA z wyspy na wyspę – Grzegorz Rejchtman


 

RECENZJA

21\2021
PAPUA z wyspy na wyspę – Grzegorz Rejchtman

Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 07.10.2020 r.

 

Rodzinne spędzanie czasu, pełne emocji i dobrej zabawy często zapewniają nam gry planszowe, szczególnie te wymagające szybkiego działania i refleksu, budzą najwięcej ekscytacji. Do jednej z nich należy „Papua” nagrodzona w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Papua to nowa propozycja gry od autora Ubongo. Według producenta w rozgrywce mogą uczestniczyć dzieci od ośmiu lat. Moja pięciolatka i czterolatka radziły sobie z układaniem mostów, zatem nawet młodsze dzieci będą mogły grać korzystając z łatwiejszego wariantu (do wyboru są trzy poziomy trudności gry oznaczone na dwustronnych planszach A i B).

Co znajdziemy w pudełku?

·      32 dwustronne plansze zadań, na których budowane są mosty podczas rozgrywki

·      52 kafelki mostów (po 13 sztuk w każdym kolorze)

·      4 pionki

·      8 żetonów bonusowych (przyznawanych po zakończonej rozgrywce)

·      4 żetony wulkanów

·      spinner wskazujący wyspę, do której nie musimy prowadzić mostu (w wariacie łatwiejszym)

·      kostkę, wskazującą numer drogi startowej




 

Celem gry jest ułożenie kafelków na swojej planszy, tak aby połączyć wyspy ze wskazaną drogą startową. Za każdą połączoną wyspę przyznawany jest punkt, dodatkowo za połączenie wszystkich czterech wysp, gracz zdobywa żeton bonusowy. Rozgrywka składa się z ośmiu rund, a zwycięzcą zostaje osoba z największą liczbą punktów.

Podczas układania mostów łączących wysypy, kafelki można dowolnie obracać i przekręcać. Kiedy wszystkie cztery wyspy zostaną połączone z drogą startową, gracz, który pierwszy wykonał to zadanie woła PAPUA!, a pozostali uczestnicy muszą przerwać układnie. Następuje przydzielenie punktacji.

Gra PAPUA to gra dla całej rodzinny, ćwicząca refleks i koncentrację. Zasady rozgrywki są bardzo proste, a samo przygotowanie błyskawiczne, podobnie jak jej przebieg. Wygrana zależy nie tylko od szybkiego i efektywnego skutecznego główkowania podczas układania mostów łączących wyspy, ale także szczęścia, ponieważ plansze mają różne poziomy trudności. Czasem te z pozoru łatwiejsze plansze na stronie A, okazują się trudniejsze od tych na stronie B, winnych być zaawansowanymi. Kto najszybciej połączy mostami wszystkie wyspy? Sami spróbujcie! To emocjonująca, zaskakująca, ale przede wszystkim zapewniająca dobrą zabawę  i pozytywie wpływająca na nasze zdolności logicznego myślenia gra planszowa. 

Grę planszową możecie zamówić na stronie producenta (klik).

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu



 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wywiad z Magdaleną Walą wokół powieści "W sercu wroga"

  Powieść W sercu wroga, otwiera sagę historyczną Między jeziorami. Skąd pomysł na jej napisanie i czego możemy się spodziewać sięgając p...