Popularne posty

24 kwi 2021

Granie w pranie

 

RECENZJA 

29\2021

Granie w pranie

Wydawnictwo: Muduko

Wiek: 6+

Pranie, gotowanie i sprzątanie, to niekoniecznie czynności, które my dorośli chcemy, aby były przedmiotem spędzania wolnego czasu, a już szczególnie będące przedmiotem gry planszowej. Wydawnictwo Muduko przygotowało dla swoich młodych graczy (także tych starszych), dynamiczną, wymagającą koncentracji i pozwalającą dobrze się bawić grę Granie w pranie. Choć tytuł jednoznacznie nawiązuje do domowej czynności, tak sam przebieg rozgrywki, poza czynnościami jednej z postaci, nie przypomina żmudnego domowego obowiązku.

Podczas rozgrywki może brać udział od dwóch do czterech graczy, którzy wcielają się w role superbohaterów i muszą jak najszybciej wyprać i wysuszyć swoje kostiumy. Trzeba się spieszyć, bo Dr Chmura chce przy pomocy swojej deszczowej maszyny, pokrzyżować nam plany.

Pudełko, stanowi element gry, służący do wywieszania prania. W środku znajdziemy także:

·      15 rzeczy Superbohaterów do wyprania i wywieszenia

·      15 klamerek do wieszania prania (tutaj ich wykonie mogłoby być bardziej solidne. Po kilku rozgrywkach, cześć z nich uległa małemu zniszczeniu)

·      6  meteorologicznych kostek do gry z symbolami słońca, deszczu, wiatru i błyskawicy

·      60 kart wyznaczających ruchy graczy

·      instrukcję gry





 

 

Według producenta, gra przeznaczona jest dla graczy od 6 roku życia, młodsze dzieci także dadzą radę, tak jak było to w naszym przypadku. Gracze wcielają się naprzemiennie w rolę Superbohatera wieszającego pranie według wskazanych ubrań na kartach lub Dr. Chmurę, utrudniającego tę czynność przez wyrzucenie za pomocą kostek chmury deszczowej, błyskawicy, bądź wiatru. Rozgrywka przebiega w błyskawicznym tempie, ponieważ każdemu z graczy zależy na jak zawieszeniu jak największej ilości rzeczy lub jak najszybszym zaszkodzeniu przeciwnikowi.

Gra kończy się w momencie wyczerpania stosu kart, a zwycięzcą zostaje osoba, której udało się zdobyć więcej kart – wysuszyć najwięcej rzeczy. Granie w pranie opiera się przede wszystkim na rozumieniu symboli, stąd można wykorzystać ją do terapii dzieci zaburzeniami ze spectrum autyzmu (jak czytamy w instrukcji producenta). Zamiana ról następuje po usłyszeniu umówionego sygnału, stąd rozgrywka wymaga koncentracji, dobrego refleksu i uwagi na detalach. Spędzamy przy niej zabawnie czas! 

Za grę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Muduko.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wywiad z Magdaleną Walą wokół powieści "W sercu wroga"

  Powieść W sercu wroga, otwiera sagę historyczną Między jeziorami. Skąd pomysł na jej napisanie i czego możemy się spodziewać sięgając p...