Popularne posty

15 gru 2022

Recenzja: "Ubongo Duo" i "Ubongo" – Grzegorz Rejchtman

 



RECENZJA 

73\2022

Ubongo Duo i Ubongo – Grzegorz Rejchtman

Wydawnictwo: Egmont

Wiek: 8+

Najlepsze, co może ofiarować sobie rodzina, to wspólnie spędzony czas. Jeśli chcemy, by chwile razem były wypełnione zabawą, z powodzeniem można zapełnić je grą w planszówki. Wydawnictwo Egmont rozszerzyło dobrze znane gry Ubongo, dając jeszcze więcej możliwości i przyjemnych chwil w gronie bliskich. „Ubongo Duo” i „Ubongo” – rozszerzenie dla 5 i 6 gracza, by dobry nastrój towarzyszył wszystkim!

„Ubongo” rozszerzenie dla  5–6 graczy pozwala dołączyć dwóm dodatkowym osobom do podstawowej gry Ubongo. Następuje zmiana reguł gry i przyznawania punków: pięciopunktowy ametyst i szafir zostają ułożone na torze punktacji. Po zakończeniu rundy czekają na pierwszego i drugiego gracza, podobnie jak klejnoty do wylosowania z woreczka. Kolejni gracze: trzeci, czwarty i piąty – po wykonaniu zadania losują po jednym klejnocie z woreczka. Naturalnie zwyciężą gracz z największą ilość punków. 



„Ubongo Duo” z kolei to propozycja gry, tym razem wyłącznie dla dwóch graczy. W pudełku znajduje się 18 plansz zadań, klocki o bardziej skomplikowanych kształtach, dwa pionki, kostka dwudziestościenna oraz plansza punktacji. Z pełnym przekonaniem, mogę powiedzieć, że poziom trudności w „Ubongo Duo” jest podwójnie podwyższony. Po pierwsze przez skomplikowane klocki, a po drugie przez trudniejszą planszę zadań (choć mamy do wyboru również łatwiejszą opcję). Ta odsłona Ubonogo przeznaczona jest dla zaawansowanych graczy lub osób chętnie spędzających czas z łamigłówkami. Może okazać się trafionym pomysłem na spotkanie mistrzów. 



Za egzemplarze do recenzji dziękuję Wydawnictwu Egmont.



 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wywiad z Magdaleną Walą wokół powieści "W sercu wroga"

  Powieść W sercu wroga, otwiera sagę historyczną Między jeziorami. Skąd pomysł na jej napisanie i czego możemy się spodziewać sięgając p...