Popularne posty

27 cze 2024

Recenzja patronacka: "Szukając szczęścia" – Kamila Mitek

 


6\2024 (recenzja patronacka)

Szukając szczęścia – Kamila Mitek

Wydawnictwo: Dragon

Premiera: 5 czerwca

Jedni szybko je znajdują, inni długo poszukują. Jest ulotne, ale pragniemy go uchwycić i zaznać choć na chwilę. Jaki jest klucz do szczęścia? Kilka wskazówek i porad na szczęście, zdradza Kamila Mitek w swojej najnowszej powieści „Szukając szczęścia”.

Anna – główna bohaterka tej powieści jest dziecięcym psychologiem, marzy o posadzie w ośrodku wychowawczym, ale jej zawodowe plany krzyżuje były partner Jan. Kobieta zostaje doświadczona przez los kolejny raz i musi podążyć inną ścieżką. Ta prowadzi ją do szkoły podstawowej, która ku jej zaskoczeniu stawia absorbujące zadania i pozwala stawić czoła nowym wyzwaniom. Autorka niezwykle realistycznie oddała szkolną rzeczywistość przy pracy z dziećmi, ukazując ich ogrom problemów i przeszkody, jakie stają na drodze psychologom, by nieść pomoc.

Życie osobiste bohaterki, również stawia przed nią zaskakujące wyzwania. Pomoc dawnej koleżance, otwiera drzwi do przeszłości, a przeszłość, choć nieproszona puka do jej drzwi, otwierając jena oścież, by wpuścić emocje. Ale czy jest na nie gotowa? Czy los wreszcie spełni jej marzenia?

„Szukając szczęścia” to powieść, która ma terapeutyczną moc! Daje wiarę w to, że nawet kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli, możemy czerpać radość ze stawianych nam przez los wyzwań, bo przecież „życie zawsze przynosi coś dobrego”.  


 

Za możliwość objęcia powieści patronatem medialnym oraz egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dragon. 


 

14 cze 2024

Recenzja: "Orzeszki ze ścieżki" – gra planszowa

 


5\2024 (recenzja)

Orzeszki ze ścieżki – gra planszowa

Wydawnictwo: Nasza księgarnia gry

Premiera: 13 marca

Wiek: 8+

Po tę pół karcianą, pół planszową grę, mogą sięgnąć miłośnicy gatunku i Ci, którzy do gier nie są przekonani. Dlaczego? Ochoty na rozgrywkę można nabrać już po samym otwarciu pudełka, kiedy naszym oczom ukazują się kolorowe elementy w pomarańczowym woreczku, jesienne karty oraz zgrabne pudełko. Nie pozostaje nic innego jak rozłożyć grę i rozpocząć rozgrywkę. Potrzebujemy tylko przeciwnika, a nawet trzech.

Zadaniem każdego z graczy, jest zebranie jak największej ilości zapasów na zimę, podczas budowy swojej leśnej ścieżki o wymiarach cztery na cztery karty. Na leśnej ścieżce możemy ułożyć dowolną ilość zwierząt, ale musimy pamiętać o tym, że ścieżki rozpoczynać i zakańczać nie może zwierzak, a nasz sukces uzależniony jest o smakołyków znajdujących się na ścieżkach. Każdy leśny zwierzak dostaje za nie inną liczbę punków. Gra staje się atrakcyjniejsza dzięki bobrowi, wiewiórce i kogutowi – bo dzięki nim, możemy uzyskać dodatkowe punkty podczas gromadzenia zapasów na zimę. Układanie ścieżki i wybieranie spośród dostępnych kart na stole, wymaga skupienia i strategii. W tej grze przyda się też umiejętność liczenia, dlatego z pewnością jest to propozycja dla dzieci szkolnych. 



 

Orzeszki ze ścieżki, zapewnią rozgrywkę na 20 minut, a forma podania – pudełko i wielkość elementów gry, fajnie sprawdzi się podczas podróży, czy urozmaici spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.



 

Wywiad z Magdaleną Walą wokół powieści "W sercu wroga"

  Powieść W sercu wroga, otwiera sagę historyczną Między jeziorami. Skąd pomysł na jej napisanie i czego możemy się spodziewać sięgając p...